workshop -Základy Patchworku 16.7.2022

- Kompletné špecifikácie
- Hodnotenie 0
- Komentáre 0
- workshop -Základy Patchworku 16.7.2022Skladom30 €
Technika Patchwork sa najčastejšie používa na výrobu vankúšov, diek, obrusov, ale dá sa využiť aj pri šití kabeliek, na šaty, bundy, či kabáty.
Termín kurzu : sobota 16,7. 2022 o 9,00 v našom obchodíku na ul.R.Zaymusa 72
doba trvania cca 3 hod
Na našom kurze sa naučíš ako na to.
Spoznáš význam slov ako zámok, top, blok, sendvich, quilt.
Na základnom kurze sa naučíš ako spájať prvé kúsky do blokov, a vytvoríš si z nich vankúšik.
Čo si musíš doniesť a ako sa pripraviť:
2 ks bavlnená látka 50x140 cm , rozličné vzory, farby ktoré spolu ladia. Napríklad červená s bielou bodkou a biela s červenou bodkou, zelená s kvetinkami a jednofarebná – niektorá z farieb, ktoré sú v kytičke.
Vyberaj si drobný vzor, taký sa na patchwork hodí najlepšie.
Látky odporúčame oprať, pretože bavlnené látky majú zrážanlivosť cca 5 %, takže z neopratých látok, by sa výsledný produkt mohol po opratí zdeformovať a taktiež pri praní zistíš, či látka púšťa farbu. Bola by škoda, keby si sa narobila a nakoniec by sa ti to pofarbilo.
Ak látka púšťa farbu odporúčam ju nechať postáť v octovej vode, tá by mala farbu zafixovať. Pri praní hotových výrobkov odporúčame používať handričky na zachytávanie farby, ktoré dostať napríklad v DM drogérii
Ak stále púšťa je vhodné zvoliť inú látku.
Po opraní odporúčam látky naškrobiť. S naškrobenou látkou sa lepšie pracuje a je pevnejšia. Samozrejme látky si doma vyžehli.
Ostatné čo budeš potrebovať na vytvorenie obliečky na vankúšik, to znamená výplň a spodok sendvichu, ti dáme my.
Máme aj šijacie stroje a tie ti budú k dispozícii, ak si chceš však doniesť vlastný, tak môžeš.
Poskytneme ti aj všetky pomôcky na patchwork, ako pravítka, rezače, podložky, žehličky a naučíme ťa s nimi robiť.
Potrebujete poradiť?
